Služby

Knihovna pro děti a mládež se v Letovicích nachází v bývalé budově Biskupského gymnázia. Sídlí v přízemí vpravo, stačí vejít do prvních dveří.

Kdo může do dětského oddělení chodit?

Naše oddělení navštěvují děti školou povinné, ale i předškoláčci v doprovodu svých rodičů, babičky chodí půjčovat knihy vnoučatům, občas přijde i dospělý pro svoji zamilovanou knihu z dětství. Vítáni jsou u nás všichni.

Co zde najdete?

Vybrat si můžete ze 7000 tisíc knížek. Na regálech na vás čekají obrázkové knihy pro menší děti, pohádky, pověsti, příběhy, dobrodružná literatura, dívčí romány, sci-fi a fantasy, poezie a také mnoho encyklopedií a knih naučných. Každá kniha mé své místo, vůbec se ale nemusíte bát, že ji nenajdete. Vždy vám rádi pomůžeme. Knihy jsou navíc pro lepší orientaci označené barevnými proužky. Vybírat můžete i z několika titulů časopisů.

A co Internet?

V knihovně jsou k dispozici dva počítače s připojením k internetu. Při jejich používání se řídíme následujícími pravidly.

Rádi bychom k vám přišli na besedu, je to možné?

V dopoledních hodinách u nás často potkáte celou třídu dětí. Pro děti a učitele z mateřských a základních škol nabízíme uspořádání besed na různá témata. Seznamujeme se nejenom s literaturou, ale také s ročním koloběhem, zvířaty, vesmírem. Přehled besed naleznete ZDE.

Děje se v knihovně ještě něco zajímavého?

Každý rok na jaře nás čeká velký svátek – tajemná pohádková Noc s Andersenem. Velkou radost máme z malých prvňáčků, kteří se s nadšením zapojují do projektu Knížka pro prvňáčka. Těšit se můžete také na různé kvízy, tvořivé dílničky, výtvarné soutěže, občas k nám zavítají i tvůrci dětských knih. V roce 2014 probíhá velká čtenářská hra LOVCI PEREL.

Jak zjistím, co se v knihovně chystá?

Pozvánky na akce knihovny najdete na stránce Akce knihovny.

Můžu si v knihovně dělat, co chci?

Dětí k nám chodí opravdu hodně. Aby nám bylo pospolu dobře, řídíme se následujícími pravidly.

Komentáře nejsou povoleny.